TÝDENNÍ SOUHRN: Petr Čech se zranil, Vydra skóroval

20.03.2017

Smolné utkání 29. kola Premier league prožil Arsenal. Tým Arsena Wengera podlehl 1:3 West Bromu, navíc už v 38. minutě musela střídat brankářská jednička Petr Čech pro zranění nohy. Češi byli výrazně vidět i ve víkendových utkáních League Championship.

Olomouc - Ze čtyřech zdravých zástupců ve druhé nejvyšší soutěži hned tři nastoupili v základní sestavě. Nejvíce dal o sobě vědět Matěj Vydra, který v 47. minutě hlavou vstřelil první gól svého týmu. Derby nakonec vybojovalo cennou remízu v Nottinghamu 2:2.

Derby nedávno změnilo trenéra a nový kouč Gary Rowett si Vydru pochvaluje. "Umí vycítit šanci a dostat se tam, kde má být," řekl pro oficiální web klubu.

Oba týmy českých obránců o víkendu inkasovaly více gólů než bylo zdrávo. Pouze Tomáš Kalas ve službách Fulhamu však na tom nese vinu, protože byl po celý zápas přítomen domací prohře Cottagers 1:3 s Liškami z Wolverhamptonu. Tým Daniela Pudila, který tentokrát nenastoupil, na tom nebyl o mnoho lépe. Sheffield Wednesday inkasoval domácí porážku od jednoho z kandidátů na postup do Premier league Readingu.

Jiří Skalák s Brightonem míří dál za postupem do Premier league. "Věřím, že si Premier league zahraju, s tímto cílem jsem do Brightonu přicházel," nechal se slyšet Skalák pro web svého agenta. V nedělním zápase však musel zkousnout porážku 0:2 v Leedsu, který je přímým konkurentem Skalákova týmu.

29. týden:

West Bromwich Albion - Arsenal 3:1 (Petr Čech odchytal 38 minut)
Wigan - Aston Villa 0:2 (Libor Kozák pro zranění nehrál)
Leeds - Brighton 2:0 (Jiří Skalák odehrál 70 minut)
Nottingham - Derby 2:2 (Matěj Vydra odehrál 73 minut a v 47. minutě vyrovnal na 1:1)
Fulham - Wolverhampton 1:3 (Tomáš Kalas odehrál celý zápas)
Sheffield Wednesday - Reading 0:2 (Daniel Pudil nehrál)