TÝDENNÍ SOUHRN: Vydra s Kalasem zvedají formu svých týmů

10.04.2017

I po reprezentační přestávce si udržel skvělou střeleckou formu Matěj Vydra. Jedinou brankou v utkání svého Derby County s konkurentem ve středu tabulky Queen´s Park Rangers zařídil důležité vítězství 1:0. Tomáš Kalas svým bezchybným výkonem ve středu obrany Fulhamu přispěl k čistému kontu a třem bodům pro svůj tým.

Vydra může být spokojený, chytil střeleckou formu. zdroj: Youtube

Olomouc - Tomáš Kalas se už napevno zabydlel v základní sestavě Fulhamu. V utkání 39. kola 2. ligy na hřišti Rotherhamu odehrál celých devadesát minut. Jeho tým si odvezl nejtěsnější vítězství 1:0. "Držíme teď šňůru bez porážky a chceme ji udržet, ať nastoupíme proti komukoliv," prohlásil Kalas pro deník The Mag. Fulham se už dotáhl na dostřel příčkám zajišťujícím baráž o Premier league.

Vydrova chvíle přišla v 70. minutě střetnutí 39. kola League Championship. Na malém vápně si našel odražený míč a nekompromisní bombou pod břevno rozhodl utkání Derby s QPR. Pomohl tak udržet Derby ještě teoretickou naději na postup alespoň do baráže o Premier league. Navíc prodloužil svou střeleckou sérii na dva zápasy, a celkově se trefil už třikrát v posledních čtyřech kolech.

Dalším Čechům už se tolik nedařilo. Jiří Skalák odehrál 58 minut v duelu Brightonu s Blackburnem, a do statistik se nezapsal. Daniel Pudil se tentokrát vůbec nevešel do sestavy Sheffieldu, který navíc jen remizoval na hřišti Barnsley. Zbylí čeští hráči Čech s Kozákem stále léčí svá zranění. Prvně jmenovaný by se však podle slov svého trenéra Wengera mohl brzy vrátit do sestavy Arsenalu. "Myslím, že vynechá neděli a středu proti West Hamu. Potom už by mohl být zase k dispozici."

30. týden

Arsenal - Manchester City 2:2 (Petr Čech nechytal)
Aston Villa - Norwich 2:0 (Libor Kozák nehrál)
Brighton - Blackburn 1:0 (Jiří Skalák odehrál 58 minut)
Derby - Queens Park Rangers 1:0 (Matěj Vydra odehrál 79 minut a v 70. minutě dal jediný gól zápasu)
Rotherham - Fulham 0:1 (Tomáš Kalas odehrál celý zápas)
Barnsley - Sheffield Wednesday 1:1 (Daniel Pudil nehrál)